Impregnat do cegły

Impregnat do cegły – Jaki wybrać?

Cegła jak każdy materiał porowaty należy zabezpieczyć przed czynnikami niszczenia takimi jak: wilgoć, tłuste plamy, zabrudzenia atmosferyczne. To dzięki takiej ochronie powierzchnia będzie wyglądała jak nowa przez wiele lat.

Na rynku obecnie wyróżniamy dwa najbardziej pożądane efekty: Niewidoczny i tzw. efekt mokrej cegły, który wydobywa oryginalny kolor cegły jak i zabezpiecza przed wodą, olejem, uv, zabrudzeniem atmosferycznym.

Impregnat do cegły niewidoczny

Manufaktura Kamstar – lider w branży, który wytwarza płytki z cegły na ścianę – poleca użyć impregnat do cegły ProtectGuard tam gdzie chcemy zachowa naturalny charakter i kolor cegły.

ProtectGuard

104,99 488,00 
Wodoszczelność, olejoszczelność, ochrona przed plamami i graffiti, do materiałów porowatych.

Produkty ProtectGuard chronią nie tylko przed wodą, ale także przed wszelkiego rodzaju tłuszczami (oleje, tłuszcze kuchenne, itp.) oraz zanieczyszczeniami atmosferycznymi i przemysłowymi. Umożliwiają błyskawiczne i bezproblemowe usunięcie gum do żucia i innych uciążliwych zabrudzeń.

ProtectGuard zapewnia długotrwałą ochronę wszystkich porowatych materiałów i zapobiega głównym przyczynom uszkodzeń, takim jak zanieczyszczenia atmosferyczne, ślady tłuszczu, wchłanianie płynów, graffiti itp. Spowalnia starzenie się materiału i ułatwia jego konserwację.

ProtectGuard jest produktem impregnującym nie tworzącym powłoki, materiał pozostaje przepuszczalny dla powietrza i pary wodnej. Całkowicie bezbarwny po aplikacji, nie zmienia wyglądu materiału. Jest również całkowicie odporny na promienie UV i nie zmienia koloru z upływem czasu.

Impregnat mokra cegła

Efekt mokrej cegły jest polecany tam gdzie chcemy pogłębić oryginalny kolor cegły i dodatkowo ją wzmocnić  (cegła która się kruszy, sypie).

ProtectGuard WL WET LOOK jest szczególnie polecany w kuchni gdzie cegła jest narażona na tłuste plamy, wilgoć. Świetnie również się sprawdzi  przy ochronie ceglanych podłóg przed wycieraniem i tradycyjnym myciem podłogi.

Efekt mokrej cegły – Mat czy pół-połysk?

Jeśli chcemy zabezpieczyć ceglaną podłogę, zaleca się użycie efektu mokrej cegły pół-połysku, który tworzy mocniejszą ochronę dla użytkowania, mycia podłogi.

Efekt mokrej cegły matowy jest polecany w przypadku ceglanych ścian.

ProtectGuard WL Mat

149,00 699,00 

Wodo- i olejoodporny akrylowy impregnat do ochrony materiałów porowatych, nadający mokry mat.

ProtectGuard WL Mat to impregnat tworzący efekt "mokrego" matu do zabezpieczenia materiałów porowatych takich jak: Cegła na podłodze lub ścianie, terakota, kamień naturalny, beton - nadający im trwały efekt tzw. efekt mokrego kamienia lub efekt mokrej cegły.

ProtectGuard WL Mat zapewnia ochronę przed wodą, olejem i innymi plamami – Powierzchnia zaimpregnowana staje się łatwiejsza w utrzymaniu czystości i przyszłej jej konserwacji . Zapewnia długotrwałą ochronę i zapobiega głównym przyczynom niszczenia, takim jak zanieczyszczenia atmosferyczne, plamy tłuszcz itp. ProtectGuard WL Mat hamuje procesy erozji i starzenia (UV) się materiału przy tym pozostawia materiał paroprzepuszczalny.

ProtectGuard WL Pół-Połysk

149,00 699,00 

Wodo- i olejoodporny akrylowy impregnat do ochrony materiałów porowatych, nadający mokry pół-połysk.

ProtectGuard WL Pół-Połysk  to impregnat tworzący efekt "mokrego" pół-połysku do zabezpieczenia materiałów porowatych takich jak: Cegła na podłodze lub ścianie, terakota, kamień naturalny, beton - nadający im trwały efekt tzw. efekt mokrego kamienia lub efekt mokrej cegły.

ProtectGuard WL Pół-Połysk zapewnia ochronę przed wodą, olejem i innymi plamami– Powierzchnia zaimpregnowana staje się łatwiejsza w utrzymaniu czystości i przyszłej jej konserwacji . Zapewnia długotrwałą ochronę i zapobiega głównym przyczynom niszczenia, takim jak zanieczyszczenia atmosferyczne, plamy tłuszcz itp. ProtectGuard WL Pół-Połysk hamuje procesy erozji i starzenia (UV) się materiału przy tym pozostawia materiał paroprzepuszczalny.

Jeśli potrzebujesz pomocy w dobraniu impregnatu do cegły – skontaktuj się z nami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *