Impregnat do cegły

Impregnat do cegły – Jaki wybrać?

impregnat do cegły

Płytki z cegły oraz stara cegła czy klinkier jak każdy materiał porowaty należy zabezpieczyć impregnatem do cegły przed czynnikami niszczenia takimi jak: wilgoć, tłuste plamy, zabrudzenia atmosferyczne. To dzięki takiej ochronie powierzchnia będzie wyglądała jak nowa przez wiele lat.

Na rynku obecnie wyróżniamy dwa najbardziej pożądane efekty: Bezbarwny i tzw. efekt mokrej cegły, który wydobywa oryginalny kolor cegły jak i zabezpiecza przed wodą, olejem, uv, zabrudzeniem atmosferycznym.

Impregnat do cegły i klinkieru bezbarwny

Cegła, stara cegła czy klinkier to stosunkowo trwały i wytrzymały materiał, jednak aby móc cieszyć się jej właściwościami przez długi czas, warto zabezpieczyć ją przed szkodliwym oddziaływaniem zjawisk atmosferycznych, zabrudzeniami czy graffiti. W tym celu warto wykorzystać sprawdzoną, bezpieczną i bardzo skuteczną technologię, na której opiera się impregnat do cegły i klinkieru ProtectGuard który nie wpływa na wizualny efekt cegły.

impregnat do cegły

ProtectGuard

104,99 488,00 
Wodoszczelny, olejoszczelny impregnat do betonu oraz innych materiałów porowatych, który chroni przed plamami i graffiti.

Produkty ProtectGuard chronią nie tylko przed wodą, ale także przed wszelkiego rodzaju tłuszczami (oleje, tłuszcze kuchenne, itp.) oraz zanieczyszczeniami atmosferycznymi i przemysłowymi. Umożliwiają błyskawiczne i bezproblemowe usunięcie gum do żucia i innych uciążliwych zabrudzeń.

ProtectGuard zapewnia długotrwałą ochronę wszystkich porowatych materiałów i zapobiega głównym przyczynom uszkodzeń, takim jak zanieczyszczenia atmosferyczne, ślady tłuszczu, wchłanianie płynów, graffiti itp. Spowalnia starzenie się materiału i ułatwia jego konserwację.

ProtectGuard jest produktem impregnującym nie tworzącym powłoki, materiał pozostaje przepuszczalny dla powietrza i pary wodnej. Całkowicie bezbarwny po aplikacji, nie zmienia wyglądu materiału. Jest również całkowicie odporny na promienie UV i nie zmienia koloru z upływem czasu.

impregnat do cegły efekt mokrej cegły

ProtectGuard WL (Wet Look) doskonale nadaje się do wydobywania z cegły lub klinkieru jej naturalnego koloru. Impregnat do cegły wzmacnia materiał, redukuje pylenie, chroni przed wodą, zabrudzeniami i plamami, tworząc przy tym efekt mokrej cegły. Produkt został przetestowany na wielu elewacjach ceglanych, a także podłogach cotto. We wnętrzach sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju terakoty nieszkliwionej oraz cegły podłogowej, zaś na zewnątrz świetnie zda egzamin na ścianach z cegły. ProtectGuard WL występuje w dwóch wersjach: połyskliwej (półpołysk) oraz matowej (mat/satyna).

ProtectGuard WL Mat

149,00 699,00 

Wodo- i olejoodporny akrylowy impregnat do cegły, kamienia i innych  materiałów porowatych, nadający mokry mat.

ProtectGuard WL Mat to impregnat tworzący efekt "mokrego" matu do zabezpieczenia materiałów porowatych takich jak: Cegła na podłodze lub ścianie, terakota, kamień naturalny, beton - nadający im trwały efekt tzw. efekt mokrego kamienia lub efekt mokrej cegły.

ProtectGuard WL Mat zapewnia ochronę przed wodą, olejem i innymi plamami – Powierzchnia zaimpregnowana staje się łatwiejsza w utrzymaniu czystości i przyszłej jej konserwacji . Zapewnia długotrwałą ochronę i zapobiega głównym przyczynom niszczenia, takim jak zanieczyszczenia atmosferyczne, plamy tłuszcz itp. ProtectGuard WL Mat hamuje procesy erozji i starzenia (UV) się materiału przy tym pozostawia materiał paroprzepuszczalny.  

ProtectGuard WL Pół-Połysk

149,00 699,00 

Wodo- i olejoodporny akrylowy impregnat do ochrony materiałów porowatych, nadający mokry pół-połysk.

ProtectGuard WL Pół-Połysk  to impregnat tworzący efekt "mokrego" pół-połysku do zabezpieczenia materiałów porowatych takich jak: Cegła na podłodze lub ścianie, terakota, kamień naturalny, beton - nadający im trwały efekt tzw. efekt mokrego kamienia lub efekt mokrej cegły.

ProtectGuard WL Pół-Połysk zapewnia ochronę przed wodą, olejem i innymi plamami– Powierzchnia zaimpregnowana staje się łatwiejsza w utrzymaniu czystości i przyszłej jej konserwacji . Zapewnia długotrwałą ochronę i zapobiega głównym przyczynom niszczenia, takim jak zanieczyszczenia atmosferyczne, plamy tłuszcz itp. ProtectGuard WL Pół-Połysk hamuje procesy erozji i starzenia (UV) się materiału przy tym pozostawia materiał paroprzepuszczalny.

Bezbarwny impregnat do cegły vs. efekt mokrej cegły

Poniżej przestawiamy wizualizację bezbarwnego impregnatu do cegły (ProtectGuard) w kontrze do tzw. efektu mokrej cegły (ProtectGuard Mat).

impregnat do cegłyefekt mokrej cegły
impregnat do cegłyefekt mokrej cegły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *