Impregnat do cegły

Impregnat do cegły – Jaki wybrać?

impregnat do cegły

Płytki z cegły oraz stara cegła czy klinkier jak każdy materiał porowaty należy zabezpieczyć impregnatem do cegły przed czynnikami niszczenia takimi jak: wilgoć, tłuste plamy, zabrudzenia atmosferyczne. To dzięki takiej ochronie powierzchnia będzie wyglądała jak nowa przez wiele lat.

Na rynku obecnie wyróżniamy dwa najbardziej pożądane efekty: Bezbarwny i tzw. efekt mokrej cegły, który wydobywa oryginalny kolor cegły jak i zabezpiecza przed wodą, olejem, uv, zabrudzeniem atmosferycznym.

Impregnat do cegły i klinkieru bezbarwny

Cegła, stara cegła czy klinkier to stosunkowo trwały i wytrzymały materiał, jednak aby móc cieszyć się jej właściwościami przez długi czas, warto zabezpieczyć ją przed szkodliwym oddziaływaniem zjawisk atmosferycznych, zabrudzeniami czy graffiti. W tym celu warto wykorzystać sprawdzoną, bezpieczną i bardzo skuteczną technologię, na której opiera się impregnat do cegły i klinkieru ProtectGuard który nie wpływa na wizualny efekt cegły.

impregnat do cegły

ProtectGuard

110,00 499,00 
Wodoszczelny, olejoszczelny impregnat do betonu oraz innych materiałów porowatych, który chroni przed plamami i graffiti.

Produkty ProtectGuard chronią nie tylko przed wodą, ale także przed wszelkiego rodzaju tłuszczami (oleje, tłuszcze kuchenne, itp.) oraz zanieczyszczeniami atmosferycznymi i przemysłowymi. Umożliwiają błyskawiczne i bezproblemowe usunięcie gum do żucia i innych uciążliwych zabrudzeń.

ProtectGuard zapewnia długotrwałą ochronę wszystkich porowatych materiałów i zapobiega głównym przyczynom uszkodzeń, takim jak zanieczyszczenia atmosferyczne, ślady tłuszczu, wchłanianie płynów, graffiti itp. Spowalnia starzenie się materiału i ułatwia jego konserwację.

ProtectGuard jest produktem impregnującym nie tworzącym powłoki, materiał pozostaje przepuszczalny dla powietrza i pary wodnej. Całkowicie bezbarwny po aplikacji, nie zmienia wyglądu materiału. Jest również całkowicie odporny na promienie UV i nie zmienia koloru z upływem czasu.

impregnat do cegły efekt mokrej cegły

ProtectGuard WL (Wet Look) doskonale nadaje się do wydobywania z cegły lub klinkieru jej naturalnego koloru. Impregnat do cegły wzmacnia materiał, redukuje pylenie, chroni przed wodą, zabrudzeniami i plamami, tworząc przy tym efekt mokrej cegły. Produkt został przetestowany na wielu elewacjach ceglanych, a także podłogach cotto. We wnętrzach sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju terakoty nieszkliwionej oraz cegły podłogowej, zaś na zewnątrz świetnie zda egzamin na ścianach z cegły. ProtectGuard WL występuje w dwóch wersjach: połyskliwej (półpołysk) oraz matowej (mat/satyna).

ProtectGuard WL Mat

159,00 748,00 

Wodo- i olejoodporny akrylowy impregnat do cegły, kamienia i innych  materiałów porowatych, nadający mokry mat.

ProtectGuard WL Mat to impregnat tworzący efekt "mokrego" matu do zabezpieczenia materiałów porowatych takich jak: Cegła na podłodze lub ścianie, terakota, kamień naturalny, beton - nadający im trwały efekt tzw. efekt mokrego kamienia lub efekt mokrej cegły.

ProtectGuard WL Mat zapewnia ochronę przed wodą, olejem i innymi plamami – Powierzchnia zaimpregnowana staje się łatwiejsza w utrzymaniu czystości i przyszłej jej konserwacji . Zapewnia długotrwałą ochronę i zapobiega głównym przyczynom niszczenia, takim jak zanieczyszczenia atmosferyczne, plamy tłuszcz itp. ProtectGuard WL Mat hamuje procesy erozji i starzenia (UV) się materiału przy tym pozostawia materiał paroprzepuszczalny.  

ProtectGuard WL Pół-Połysk

159,00 748,00 

Wodo- i olejoodporny akrylowy impregnat do ochrony materiałów porowatych, nadający mokry pół-połysk.

ProtectGuard WL Pół-Połysk  to impregnat tworzący efekt "mokrego" pół-połysku do zabezpieczenia materiałów porowatych takich jak: Cegła na podłodze lub ścianie, terakota, kamień naturalny, beton - nadający im trwały efekt tzw. efekt mokrego kamienia lub efekt mokrej cegły.

ProtectGuard WL Pół-Połysk zapewnia ochronę przed wodą, olejem i innymi plamami– Powierzchnia zaimpregnowana staje się łatwiejsza w utrzymaniu czystości i przyszłej jej konserwacji . Zapewnia długotrwałą ochronę i zapobiega głównym przyczynom niszczenia, takim jak zanieczyszczenia atmosferyczne, plamy tłuszcz itp. ProtectGuard WL Pół-Połysk hamuje procesy erozji i starzenia (UV) się materiału przy tym pozostawia materiał paroprzepuszczalny.

Bezbarwny impregnat do cegły vs. efekt mokrej cegły

Poniżej przestawiamy wizualizację bezbarwnego impregnatu do cegły (ProtectGuard) w kontrze do tzw. efektu mokrej cegły (ProtectGuard Mat).

impregnat do cegłyefekt mokrej cegły
impregnat do cegłyefekt mokrej cegły
Back to list

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *